Geoblog.pl    aalisia    Podróże    Norwegia 2009    Askim 22/23.05.09

Askim 22/23.05.09

Norwegia
Norwegia, Askim Herad

No w końcu! Po godzinie jazdy szalonych 48 km (tak się jeździ w Norwegi), możemy w końcu odpocząć. Brat już jest, mieli jak by nie było, lepsze połączenie z Amsterdamu bo do Oslo-Gardenmoen a to połowa drogi z tej do Sandefjord. I tak w sumie nie było, źle. Jak ktoś chce tam lecieć i jego celem jest Oslo to 1h45 min i z pod samego lotniska docierasz do samego centrum Oslo. Koszt połączenia tez przystępny więc nie taka ta Norwegia droga i wielka jak ją rysują.
Askim to miasteczko kilkunastotysięczne. Powierzchnia za to jest duża - mają miejsce to co się będą ściskać :) Po przywitaniu i jedzonku zmyliśmy się od razu na miasto - na co czekać! Do tego "Holendrzy" w przeciwieństwie do nas przylecieli tylko na 2 dni więc chcą coś zobaczyć.
Poleźliśmy zatem do centrum, piątek wieczór a tam pustki... Masakra - wszystko zamknięte, na drodze pusto, na chodnikach pusto... wszędzie pusto. Zrobiliśmy ogląd Norweskiego klimatu i już wymęczeni do domciu spacerkiem.
Drugi dzień przynajmniej przywitał nas słoneczkiem. Ślub miał zacząć się o 15:00 więc krzątaliśmy się do tego czasu, większość minęła na przygotowaniach. Po ślubie, godzinne reception bez Państwa młodych bi Ci tak jak i w Polsce pojechali na zdjęcia. Przystawka, przemówienia, obiadek, przemówienia, deser, przemówienia.....on and on and on and on... żartuję - ale trwało to długo, dla niektórych, za długo. Tak też zleciało do 2 rano i zmyliśmy się do domu. Z tego doświadczenia mogę powiedzieć, że Norwegowie to strasznie miły i otwarty naród ale niestety nie wiem czy to tak zawsze i dla wszystkich czy czuli się zobligowani bo niby rodzina. Każdy zachwycał się Krakowem, trochę aż mi było głupio, że nie dostrzegam tego wszystkiego co oni dostrzegają kiedy tutaj przyjeżdżają.

aalisia
aalisia